IP Santral ve IP Telefon Altyapı

IP Santral ve IP Telefon Altyapı

IP Santral ve IP Telefon Altyapı

Teknolojinin gelişmesiyle geniş bant internet hizmetleri yaygın bir kullanıma sahip oldu. İnternet hizmetlerindeki bu gelişim, işletmelerin iletişim ihtiyaçlarını da bu doğrultuda yönlendirmeye başlarken işletmelerdeki analog santraller artık yerini hızlı bir şekilde IP santrallere bırakmaya başladı.

Geleneksel analog Pbx sistemlerin yerini alan modern IP Pbx santraller, network ağı üzerinden haberleşir. IP santraller kolay yönetilebilir olması kadar güvenli olmasıyla da ön plana çıkar. Bilgisayarlar ile aynı ağ üzerinde çalışabildiği için kurulum ve bakım maliyeti açısından da oldukça caziptir.

Set İletişim Santral ve Telefon Altyapı

Set İletişim ve Entegrasyon Teknolojileri , IP santral sistemleri ve Ip Telefon setleri ile işletmeler için iletişimi sağlayabilmede en karlı çözümleri sunmaktadır.

IP Santraller, Analog santrallerdeki en büyük gider ve zaman kaybı olan ayrı bir kablolalama gereksinimini ortadan kaldırdığından kurulum maliyeti daha düşük olmaktadır. IP telefonlar ile extra bir kablolamaya ihtiyaç duymadan mevcut network altyapınızı kullanarak çok düşük maliyetlerle tüm telefon görüşmelerinizi ücretsiz yapabilirsiniz.

Analog santrallarda sabit bir masa telefonuna bağlı kalınmasının yanında IP santral kullanımında mobil cihazlar uygun programlarla IP santral abonesi olabilmektedir. Bu da işletme dışında farklı yerlerde aynı network üzerinden iletişim sağlayabileceğinden iletişim maliyetlerini ciddi oranda düşürmektedir.

Analog santrallarda iç ve dış hat kapasite artırımı, ilave donanım ve modüllerle sınırlı sayıda yükseltilebileceğinden maliyetler çok yüksektir. IP telefon santralları, yazılım tabanlı olduğundan IP abone lisansı ile kolaylıkla abone sayısı artırımı yapılabilmektedir.

IP santrallar, farklı marka donanım ve yazılımlarla uyumlu olup ses, görüntü ve veri iletişimi en üst seviyede sağlamaktadır.


IP Santrallerin Avantajları

  • Mobil cihazınızdan ofis dışından santrale bağlanıp IP telefonunuzu kullanabilirsiniz.
  • Farklı birimlerdeki santraller arasında IP bağı kurularak ücretsiz görüşme yapılabilir.
  • Kapasite artırmak için santrala yeni kartlar eklenmesi gerekmez. 
  • Kablo ağı gerektirmez, bilgisayar ağı veya kablosuz ağlar direkt olarak kullanılabilir.
  • IP santralların bakımı ve programlaması basit bir Web arayüzü ile kolayca yapılabilir.
  • IP altyapısı sayesinde farklı yazılım ve sosyal medya araçlarıyla entegrasyona açıktır.
  • IP sistemlerde  Video IP telefonlar ile görüntülü görüşme yapmak mümkündür.